ENERGA otwiera pierwsze ekologiczne Biuro Obsługi Klienta. Do jego modernizacji i wyposażenia zostały użyte przyjazne środowisku materiały. Wkrótce w innych miastach powstaną kolejne takie placówki. Grupa ENERGA to największ
Dnia 2 grudnia w Brukseli, Belgia, Region Rhône-Alpes oraz partnerzy projektu PITER (Platforma na rzecz integracji transregionalnych badań w dziedzinie energetyki oraz działań rozwojowych) organizują seminarium pt. „Rola reg
Jak mądrze zaplanować zakupy?Jak wynika z raportu „Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego”, kupujemy dużo za dużo, nie licząc się z ekologicznymi skutkami naszych decyzji. Aż 38% badanych przyznało, że kupuje więcej
Warszawa, 23 grudnia 2019Informacja prasowaŚwiętuj z głową!Zbliżający się okres świąteczny to czas, w którym wiele osób wpada w sidła nadmiernego konsumpcjonizmu. Wszechobecne reklamy i promocje kuszące nas z każdej st
Naukowcy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wypowiedzieli wojnę nielegalnym wysypiskom. Stworzyli serwis internetowy posprzątajmy.pl. Każdy może zamieścić tu zdjęcia nielegalnie wyrzucanych odpadów i śmi
Informacja prasowaWarszawa, 29 sierpnia 2018Orzechy włoski, to jedno z najpopularniejszych drzew na świecie. W naszym kraju orzech, który na całym świecie znany jest jako „walnut”, występuje pod nazwą – orzech włoski, p
Podczas otwartych konsultacji społecznych we Włocławku, Bobrownikach i Nieszawie ENERGA zaprezentowała pięć wstępnych lokalizacji pod budowę drugiego stopnia na Wiśle. Eksperci przedstawili szczegóły założeń oraz innowa
Warszawa, 16 września 2019Informacja prasowaWyzwanie Podnieś5 – dołącz do akcji!Pięć to cyfra, do której bez względu na dziedzinę życia lubimy się odnosić: „reguła 5 sekund”, „metoda 5 kroków” czy „5 zasad
Siarzewo na wysokości Kępy na 708 km Wisły zostało wybrane jako najlepsze miejsce do budowy drugiego stopnia z elektrownią wodną. Eksperci pracujący na zlecenie inwestora wskazali je jako najlepiej spełniające cele programu in
Poznańskie ekotrendy według prof. Zenona Foltynowicza z Uniwersytetu Ekonomicznego w PoznaniuByły już białe i niebieskie, a teraz nadszedł czas na zielone. Kołnierzyki oczywiście. Tak potocznie nazywa się zielone miejsca pra